Araç Kaplama İzolasyon

Araç Kaplama İzolasyon & Polyurea Kaplama

Ticari amaçı ve yük taşımacılığında kullanılan araçlarınızda izolasyon kaplatabilirsiniz. Araç kaplama izolasyon hizmetini pikap, panelvan, kamyon, dorse, kamyonet kasası gibi vasıtalarda kullanılabilmektedir. Araçlarınıza polyurea kapmalaması yaptırarak bir çok avantaja sahip olabilirsiniz. Tekema izolasyon olarak araç kaplama işlemlerinde 15 dakika gibi bir sürede kullanıma hazır halde teslim edilir.

Tekema izolasyon firması olarak otomotiv sektöründe araç kaplama hizmetleri uzmanlar tarafından yapılmaktadır. İzolasyon yapma işi standart bir iş olmayıp kalite alternatifleri olabilmektedir. Bu sebeple araçlarınız için 1. sınıf malzeme kullanan ve en iyi fiyatları teklif eden izolasyon firmalarını tercih ederek kazançlı çıkabilirsiniz.

içindekiler:

Polyurea Araç Kaplama

Araç kaplaması izolasyon yöntemi ile aracınıza kalite ve değer katacaktır. Spreyleme ile iki komponentli malzemelerden oluşan araç kaplama yöntemidir. Standart araç kaplama yöntemlerinden farklı olarak sıvı olarak araca uygulanır ve araç üzerinde kuruması sağlanmaktadır. Kasa üzerinde katılaşmasını sağlayan en üst düzey yalıtım malzemesi olan polyurea modern ve günümüz teknolojisine uygun olmaktadır.

Tutkal, yapıştırma gibi yöntemle değil boya uygulaması gibi yapılan polyurea araç kaplama izolasyon yöntemi ısı kaybını en iyi şekilde önleyen sistemdir. Bir çok yöntemi olan izolasyon sistemlerinde en iyi verim alınabilecek olan polyurea izolasyon fiyatları diğer seçeneklere göre oldukça uygun şekilde yaptırarak aracınıza uzun yıllar tekraren işlemler yaptırmanız gerekmez.

Polyurea Araç Kaplama

Araç Kasa Kaplama İzolasyon Nasıl Yapılır?

Araç kasa kaplama izolasyon işlemi uygulanan araçlar komple maskelenerek işlem esnasında olabilecek toz ve partikürlerin diğer bölümlere yapışması engellenir. Direk püskürtme işlemi uygulaması yanlış olacağından iyi tutması için işlem bölgesi cihazlar ile zımparalanır. Yapışmanın azalması kullanım ömrünü azaltacağı için tüm işlem bölgesi dikkatle kontrol edebilir.

Araç içi izolasyon işlemi zemin temizliği yapıldıktan sonra kenar kısımların düz çıkması için tel yardımı ile özel olarak bu iş için kullanılan bantlanır. Ardından polyurea püskürtme işlemine geçilerek eşit şekilde temel perde izolasyonu basımı yapılmaktadır. Araç kasası izolasyonu yapımından sonra işlem yapılan bölgede çürüme, çizilme yada deforme olmamaktadır. Bu sebeple araç kaplama izolasyon olarak polyurea izolasyon sistemi sıkça tercih edilmektedir.

Polyurea Araç kaplama işlemi ortalama 5 dakika sürüp 15 dakika içerisinde kullanıma uygun hale gelecektir.

Bir önceki yazımız olan Polyurea Nasıl Uygulanır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir