Beton Silim

Beton Silim & Beton Kazıma, Honlama, Parlatma Tekema İzolasyon

Beton yüzeylerde mermer parlaklığında pürüzsüz ve kaymaz zemin elde etme işlemi olmaktadır. Beton silim özellikle yoğun yürüyüş alanı ve ağır iş makinaların çalıştığı zeminlerde dayanımının çok fazla olması ve tekerlek izlerini yok etmek sebebiyle beton silim en sık tercih edilen olmaktadır.

Beton silim işlemleri profesyonel silim makinelerinde elmas pedler kullanılarak kazıma, honmala, parlatma işlemleri belirli bir düzende yapılarak zeminin yapısına göre ıslak yada kuru olarak yapılabilmektedir. Beton zemine yapılan silim işlemleri sonrasında temizlik işlemleri çok daha fazla kolay olmakta olup kayma direnci de oldukça artmaktadır.

içindekiler:

Beton Silim Nasıl Yapılır?

Beton dökülme işlemleri sırasında zeminde girintili çıkıntılı yada pürüzler olabilmektedir. Zemin yüzeyinde parlatma ve pürüzsüz yapılacak işlemlerde en ekonomik rakamlar ile uygulatabilirsiniz. Beton silme işleminde kullandığımız cihazlar sadece bu iş için üretilmiş olup elmas bıçakları sayesinde zeminde pürüzsüz bir ortam oluşturacaktır. Yapılacak beton silim işlemleri sonrası hem estetik gözükecek olup hemde kullanışlı bir yüzeye sahip olacaksınız.

Beton silme işlemlerinde çimento pastasını kaldırarak alt kısımda olan güçlü beton açığa çıkartılır ve en verimli olacak şekilde zemin ortaya çıkartılmaktadır. Beton silim ve parlatma işlemleri 3 ayrı müdahaleden oluşur ve bu işlemler sırasıyla yapılması gerekir. Öncelik olarak cihazlar ile betonu kazıma işlemi yapılır ardından beton honlama işlemi yapılarak son olarak beton parlatma işlemi yapılarak tamamlanmaktadır.

Beton Silim Nasıl Yapılır?

Beton Kazıma; Zemin üzerinde olan pürüzler mekanik kazıma işlemleri yapılır. Zemin üzerinde olan pütürler, kusurlar yada çizikler görülmeyecek derecede tıraşlanarak göz ile gözükmeyecek duruma getirilir.

Beton Kazıma

Beton Honlama; Kazıma işlemleri sonrasında beton zeminde kalan epoksi, boya, kir ve çeşitli kalıntıların ortadan kaldırılmasıdır. Kazıma işlemi sonrası honlama yapılarak zeminde aşırı parlak yada aşırı mat olması engellenerek dengeli bir yapıya sahip olması sağlanır.

Beton Honlama

Beton Parlatma; Beton silim işlemlerinin sonu olan parlatma işleminde zemin cilası kullanılır. Bu cilalar sadece parlatma olarak değil aynı zamanda talebinize göre istediğiniz görünümü alması sağlanır. Honlama işleminin en iyi şekilde yapılmasından sonra cila işlemi ile zeminin dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Beton Parlatma

Bu aşamada beton zemine bir yüzey cilası yapılır böylece dayanıklı yüzey parlaklığı ile istenilen görünüm kazandırılmış olur. Parlatma işlemi beton zeminin pürüzsüz, parlak ve yeni bir görünüme kavuşmasını sağlar. İyi honlanmış yüzeyin parlatılması sonrasında beton zeminin yüzeyi cilalanmış gibi rahat bir bakım avantajı sağlarken patinatolu yüzey gibi dikkat çekici bir zemine sahip olur.

Beton Silim Neden Tercih Edilmeli?

Zemin üzerinde bir çok kaplama seçenekleri olmasına karşın beton silim yada bir diğer adıyla beton silme işlemleri çok daha avantajlıdır. Asla zeminden kalkma yada soyulma gibi durumlar olmaz. Parlaklığı oldukça başarılı olarak uzun süre kendini korur ve estetik açıdan kendini çok iyi göstermektedir.

Beton silme avantajları diğer alternatiflere göre oldukça başarılı ve fiyat performans ürünü olmaktadır. Özellikle ayak trafiğinin çok olduğu yerlerde sıkça tercih edilmektedir. Avm, okul, hastane gibi ayak trafiği olan ayrıca forklift, kamyon, kamyonet gibi ağır basınçlarda bile başarılı olan beton silim işlemleri için tercih edebilir ve hemen bilgi alabilirsiniz. Tekema izolasyon olarak ihtiyacınıza en uygun polyurea izolasyon ve beton silim işlemleri yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Poliüretan köpük başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir