Havuz yalıtımı betonarme ve duvarlar için mutlaka sızdırmalık için yapılması gerekir. Sevdikleriniz yada müşterilerinin havuz keyfi hüsranla bitmemesi için havuz yapım aşaması öncesinde izolasyon ve yalıtım planlaması eksiksiz yapılması gerekir.

Havuzlarda bulunan tahliye delikleri, havuza su giriş yeleri, birleşme noktaları, havuz taban zemini, duvar kısımları ve derz dolguları sızmanın en sık oluşabildiği yerlerdir. Bu kısımlar mutlaka kaliteli izolasyon ve yalıtım malzemesi Polyruea ile korunmalıdır.

Her ne kadar piyasa da bir çok farklı yalıtım malzemesi bulunuyor olsa da doğru seçim için detaylı bir araştırma yapılmalıdır. Sonu hüsranla bitmemesi için izolasyon ve yalıtım için elastik, ek yersiz ve dayanımı yüksek yalıtım malzemesi tercih ediniz.

Havuz Yalıtım Malzeme Seçimi

Havuz inşaası öncesinde yalıtım malzeme seçimine karar verilmelidir. Havuzun çok uzun yıllar kullanılacağı düşünüldüğünde seçilecek malzemeninde yüksek dirençli ve kalitesi önemlidir.

Su içinde bulunacak olan Klor bir çok malzemede tahriş gücü yüksek olup sızıntılara ve çatlaklara sebebiyet verebilir. Bu nedenle klora karşı dayanımı yüksek Polyurea ürünü tercih edilmesi tavsiye edilmektedir. Yalıtım malzemesinden önce yine derz aralıkları ve yapının yüksek su basıncına karşı dirençli olması için kullanılan seramikler için doğru ve yüksek kalitede yapıştırıcı seçilmelidir.

Havuz Yalıtımı Nasıl Yapılır

Havuz içi izolasyon ve yalıtım yapılmadan varsa su boşaltılmalıdır. Yüzeyde pürüzsüzlük sağlanmalıdır. Varsa seramik üzerindeki tüm yapıştıcı kimyasal sökülmelidir. Köşe kısımları için su yalıtım köşe bandıda da tercih edilebilir.

Polyurea kullanımı yapılacak havuzlarda seramik zemin ve duvar üzerine astarlama işlemi yapılması gerekecektir. Astarlamanın bitmesi ile birlikte sprey polyurea püskürtme yöntemi ile alana uygulanabilir.

Havuz Yalıtım Fiyatları

Kullanılması planlanan malzeme türüne, havuzun metrekaresine göre ve işçilik kalitesine göre havuz yalıtım fiyatları değişmektedir.

Doğru ve net fiyatların belirlenmesi için havuz yerinde görüşmeli ve projelendirmelidir. Firmamız uzmanları havuzunu yerinde görmekte ve sizlere aynı gün içinde fiyat teklifini vermektedir.

Firmamız tarafından bir çok projede havuz yalıtımı yapılmış ve yıllardır sorunsuz şekilde kullanılmaktadır. Amacımız siz ve sevdiklerinizle beraber yıllarca sorun yaşamadan havuz keyfi yapabilceğiniz şekilde sizlere teslimini sağlamaktır.

Gösterilen sonuç sayısı: 3