izolasyon çeşitleri nelerdir

İzolasyon Çeşitleri Nelerdir ? Yalıtım Çeşitleri Hangileridir ?

İzolasyon ve yalıtım için yüzlerce çeşit malzeme türü bulunduğu gibi onlarca farklı uygulama yöntemide bulunmaktadır. İzolasyon Çeşitleri Nelerdir? yazımızda firmamız uygulamasını yaptığı ve en çok kullanılan çeşitlerden bahsedilmektedir. Firmamız önceki senelerde her ne kadar çok çeşitli malzeme kullanımı yapsada günümüzde Polyurea izolasyon yoğunluklu projeler tamamlamaktadır.

İzolasyonda hangi malzemeler kullanılır?

İzolasyon ve yalıtım türünü doğru belirlemek ne kadar önemlidir? Size bu yazımızda uygulama yaptığımız izolasyon çeşitleri hakkında bilgiler vereceğiz. Günümüzde gelişmekte olan teknolojiyle birlikte her geçen gün inşaat sektöründe yenilikler yaşanmaktadır. Sektörün kendisi ve alt sektörlerinde daha güvenilir, düşük maliyetli ve insan sağlığını daha az etkileyen malzemelerle yeni ürünler ve uygulama çeşitleri üretilmektedir.

İzolasyon konusunda son kararınızı vermeden önce işin uzmanından destek almanız gerekir. Uzman tarafından verilecek izolasyon modelleri önerilerini dikkate almak sizin insiyatifinizde olup bizce çok önemlidir. İzolasyonu nereye yapacağınız malzeme çeşitleri seçiminde önemli bir etken olacaktır. Zemin mi, duvar ya da tavan mı? Uygulama yapılacak alanın nitelik ve detayları kullanacağınız malzeme ve ürün seçimi konusunda oldukça belirleyicidir. Yaşam alanları, iş ve ticari amaçlı kullanılan mekanlar, havuzlar ve fabrikalar vb. birçok mekanda izolasyon istenebilmektedir.

Uzun ömürlü ve kesin çözümler için alana özgü doğru seçim yapılmalıdır. İzolasyon çeşitleri 3 üç ana başlıkta açıklanabilir.

Yalıtım & izolasyon Çeşitleri

Isı İzolasyonu (Yalıtımı): Sıcak ya da soğuk havanın uygun malzemeler vasıtasıyla konutların içine ya da dışına geçişini engellemek için yapılan işlemdir. Önüne geçemediğimiz fatura tasarrufunda önemli bir adımdır. Genel olarak insanımıza hakim olan düşünce camlardan veya kapılardan geçişi engellemektir.  Evimizde en büyük hacmi kaplayan duvarlarda ısı alışverişi noktasında büyük bir etkendir. İzolasyon, günümüz şartlarında lüks değil ihtiyaçtır.

Ses İzolasyonu (Yalıtımı): Ses izolasyonu, gürültü kirliliğini yaşam alanlarımızda en aza indirgemek için yalıtım malzemeleri ile yapılan çözüm işlemidir.

Su İzolasyonu (Yalıtımı): İçinde yaşamımızı sürdürdüğümüz konutlar zamanla yağmur, kar vb. etkenler yüzünden su alır.İçeride oluşan nemden dolayı binanın fiziki yapısı, eşyalar zarar görür ve çürür. Bunun önlenmesinin tek yolu ise İzolasyondur. İzolasyon, doğru ekip ve doğru malzemeyle yapıldığında yapıyı uzun süre korur. Tekema İzolasyon ekibi de sertifikalı çalışanlar ve kaliteli malzemelerle hizmetinizde!

İzolasyon Çeşitleri Nelerdir? yazımız hakkındaki soru, görüş ve yorumlarınızı lütfen bizlere iletiniz.

Bir önceki yazımız olan Neden İzolasyon Yapılmalı? başlıklı makalemizde izolasyon, poliüretan köpük ve sıvı izolasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.