Otopark izolasyonu alanın açık olması veya kapalı olması farketmeden gereklidir ve yapılması gerekir. Yoğun trafik ve aşınmanın en yüksek olduğu yerden biri otoparklardır. Sertleştirilmiş beton yerine muhakkak elastikiyet gücü yüksek polyurea kullanılmasını önermekteyiz.

Otopark zeminlerinde beton çatlamaları sıkça karşılaşılan olumsuz bir durumdur. Hem olumsuz dış etkenler hemde ciddi kapasitede darbeler nedeni ile zemin mukavemet gücünü yitirir. Bu sebeple zemini hem darbelerden hemde su geçirgenliğinden korumak gerekir.

%400 esnek yeteceği bulunan polyurea darbelerde yüksek oranda emicilik gösterir ve betonun, zeminin çok uzun yıllar ilk günkü halinde kalmasını sağlar.

Otopark üstü izolasyonu

Araçların bulunduğu kısım dışında şayet otoparkın üst kımı gezilebilir ve açık alansa otopark üstü izolasyon da yaptırmak gerekecektir. Otopark üstü eğer izolasyon ve yalıtımdan mahrum kalacaksa zaman içerisinde araçların ve yapının da zarar görmesi muhtemeldir.

Otopark üstü zeminlerin şap olması, fayans ve farklı bir malzemesi olması farketmeksizin polyurea yapılabilir. Her tür zemin malzemesi üzerine sprey olarak uygulanan polyurea hem su geçirmez hemde kaygan bir zemin oluşturmaz.

Kapalı otopark izolasyonu

Otoparkın kapalı olması izolasyon gerekli değildir anlamını taşımaz. Yoğun araç giriş ve çıkışlarının olduğu otoparklarda araçlarla birlikte taşınan yağmur suları, kar suları da zamanla ciddi bir izolasyon sorunu olarak karşınıza çıkabilir. Zamanla araç ağırlıkları nedeni ile alınmış olan zeminler, betonlar kılcak çatlaklar oluşturu ve su bu çatlaklardan girerek beton ve şap içinde korozyona sebebiyet verir.

Polyurea izolasyonun otoparklarda en sık tercih edilen izolasyon malzemesi olmasının birinci nedeni çatlak oluşturmamasıdır. Ürün ayrıca yek para uygulandığından dolayı derz arası ve ek yeri de bulunmaz. Bu sayede su yalıtımı için kesin çözüm sağlar.

Otopark izolasyon fiyatları

Otoparkın zemin özellikleri, ölçüleri ve istenilen polyurea kalınlık derecesine göre fiyatlar değişmektedir. Otopark izolasyonu fiyatlarının sizlere net ve doğru bir şekilde verilebilmesi için yerinde doğru ölçü alınması gerekmektedir.

Tekema izolasyon bir çok farklı özellikte otoparkın izolasyon ve yalıtım işlerini bugüne kadar sorunsuz ve başarılı şekilde yapmıştır. Deneyimli firmamızdan ücretsiz yerinde keşif hizmeti alarak hemen aynı gün fiyat teklifini alabilirsiniz.

Gösterilen sonuç sayısı: 4