Poliüretan köpük

Poliüretan köpük

Poliüretan organik birim ve karbamat gibi asit baslı bileşenlerden ortaya çıkar. Poliüretan köpük içeriği kimyasal olmasından ötürü dayanıklılığı, tutuculuğu ve yapıştırma hızlı oldukça yüksek ve kaliteli olmaktadır. Diğer kimyasallara nazaran oldukça güçlü olmasından ötürü bir çok sektörde sıkça kullanılmaktadır.

Poliüretan sıkma köpük, alternatif ısı yalıtım levhası gibi ürünlere kıyasla birçok avantajı da bünyesinde barındırır. En sık inşaat sektöründe kullanılan yeni nesil yalıtım malzemesi olan poliüretan ısı yalımında kendini ön plana çıkartmış en inovatif malzemedir. Polyurea izolasyon firması olan Tekema izolasyon sizlere yalıtım konusunda en profesyonel çözümler sunmaktadır.

içindekiler:

Sprey Poliüretan Köpük Kullanım Alanları

Bir çok alanda kullanılabilen Poliüretan köpük özellikle çatı için sıkça kullanılmaktadır. Binaların çatısında ısı yalıtımları en iyi şekilde yapılarak Poliüretan köpük kusursuz kullanıldığında %100 verim alınacaktır. Çatı izolasyonu gibi Atermit ve trapez sac çatı izolasyonu da yapılmaktadır. Gücü ve kullanım kolaylığından ötürü ısı yalıtımı yaptırma isteyen bir çok kullanıcı tarafından Poliüretan tercih edilmektedir.

Poliüretan köpük kullanım alanları;

  1. Çatı yalıtımı
  2. Teras izolasyon
  3. Dış cephe yalıtımı
  4. Boru hattı yalıtımı
  5. Katlar arası yalıtım
  6. Endüstriyel çatı yalıtımı
  7. Soğuk hava deposu yalıtımı
  8. Trapez sac ve ters tavan yalıtımı
  9. Binaların temel perde betonla yalıtımı

Özellikle bina inşaatlarında henüz bitmeden kullanımı oldukça yaygındır. Diğer ısı yalıtımı için kullanılan yöntemlere göre Poliüretan köpük çok daha geniş alanlara oldukça kısa sürede uygulanabilmektedir. Fiyat performans ürünü olan Poliüretan köpüğü tercih ederek en maliyetli en verimli püskürtme izolasyon yalıtımı yaptırabilirsiniz.

Sprey Poliüretan Köpük Kullanım Alanları

Sprey Poliüretan Köpük Ne İşe Yarar?

Doğru şekilde Poliüretan köpük ile yapılan yalıtım ile %100 verim alabilirsiniz. Poliüretan köpük bir çok işe yarasada en önemlisi ısı yalıtımını en iyi şekilde yapmasıdır. Duvar arkasından yada tavandan gelecek olan sıcak/soğuk havanın geçişine set oluşturarak ısı kaybı yaşanmasını engeller.

Özellikle yani yapılarda bina temelinden, katlara ve çatı, teras bölgesine kadar uygulanabilmektedir. Sizlerde Poliüretan köpük uygulaması yaptırarak en verimli yalıtım uygulaması yaptırabilirsiniz. Dünyada gelişen yalıtım yapı malzemeleri arasından en önemlisi sprey poliüretan köpük olduğu bilinmektedir. En uygun fiyatlarla ısı yalıtımı yaptırmak için Tekema izolasyon ile görüşebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sarıyer Polyurea İzolasyon & Su İzolasyonu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir