polyurea izolasyon nasıl yapılır

Polyurea izolasyon nasıl yapılır?

Polyruea izolasyon yapmadan önce zemin hazırlığı yapılası gerekir. Polyurea izolasyon nasıl yapılır? Uygulama öncesinde zemin için özel astarlama işlemi yapılmalıdır. İzolasyondan daha yüksek kalite ve randıman almak için astarın kuruması beklenmeli ve kuruma işlemi bittikten sonra polyurea su yalıtımı yapılabilir.

Zemini fayans, granit, mermer, şap vb gibi malzemeler olan alanlarda ise astar yerine elmas uç silim makineleri kullanılabilir. Tüm bu uygulamalar öncesinde firmadan teknik bir personelin zemin etüdü yapması ve zeminin teknik özelliklerini bilmesi avantajınıza olacaktır.

Polyurea izolasyon nasıl uygulanır?

Polyurea izolasyon nasıl yapılır? : Aksi gerekmedikçe standart 2mm kalınlıkta polyurea izolasyon yapılır. İzolasyonun yapılması için sprey ekipman kullanılır. Püskürtme işlevi gören bu sprey tabanca malzemenin eşit olarak yayılması, dağılması ve pürüzsüz bir alan için gereklidir. Profesyonel polyurea firmalarında mobil polyurea aracı bulunur ve ortalama 100 metreye kadar uzayabilen hortumu ile uygulama yapılacak alanda işlem yapılır.

Kimyasal bir izolasyon maddesi olması nedeniyle işçinin iş güvenlik kurallarına uyması gerekmektedir. Firmamızda polyurea yapan tüm personellerimiz gerekli koruma tulumları, oksijen maskeleri ve gerekli tüm ekipman bulunur.

polyruea izolasyon nasıl uygulanır

Polyurea Yapıldıktan Sonra Ne Zaman Kullanılır?

Öncelikle belirtmek isteriz ki firmamız Tekema Polyurea işçiliği konusunda ülkemizin önce gelen firmalarından biridir. Deneyimli teknik personelleri, teknolojik firma alt yapısı ile günde 1000 m2 ve üzerinde alanda polyurea yapabilmektedir.

Diğer bilinen izolasyon malzemelerinin aksine hızlı kürlenmesi sebebi ile hemen kullanılabilmektedir. Firmamız tavsiye alanın sizlere tesliminden 15 dakika sonra gezilebilir halde olmasıdır. Bu üründe derz boşlukları yoktur, çatlaklar bulunmaz, girinti ve çıkıntılar oluşmaz. Bu nedenle su yalıtımı için son derece etkin bir malzemedir.

Polyruea ne kadar sorusuna doğru cevap verebilmek için zeminin ve alanında yerinde görülmesi doğru olacaktır. Polyurea havuz su yalıtımı, temel perde izolasyonu, polyruea araç kaplama hizmetlerimizde bulunmaktadır.

Polyurea Teknik Özellikleri

Reçine ve elastomer izosiyanat karışımı maddelerin reaksiyonu sonrasında ortaya çıkan polyurea aromatik ve alifatik olarak doğada bulunur.

Diğer tüm izolasyon çeşitlerine göre daha hızlı uygulanabilmektedir. 15 dakika sonrasından uygulama yapılan alan kullanılabilir hale gelir. Ortalama 5 saniyede kuruma sağlar. Çeşitli kimyasal ve UV ışınlarına karşı dayanımı en yüksek malzemedir. Dekoratif bir izolasyon malzemesi olup son katında renk seçimi yapılabilmektedir.

Polyurea izolasyon nasıl yapılır? makalemiz hakkında soru görüş ve önerilerinizi bizlerle lütfen paylaşınız.

Bir önceki yazımız olan İzolasyon Çeşitleri Nelerdir ? Yalıtım Çeşitleri Hangileridir ? başlıklı makalemizde izolasyon ve izolasyon çeşitleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir