polyurea izolasyon nedir

Polyurea İzolasyon Nedir

Yalıtımın ve izolasyon her gün daha da fazla önem kazanmaktadır. Polyurea izolasyon nedir ? Sorusu yalıtım ve izolasyon yaptırmak isteyenler tarafından son yıllarda en çok sorulan soruların başında gelmektedir. Her geçen gün daha fazla ismi anılan ve yayılan bir izolasyon ürünü olan polyurea kullanıcılar tarafından tam not almış günümüz modern bina teknolojisi için en ideal malzemedir.

%100 solventsiz bir ürün olan polyurea katı bir izolasyon malzemesidir. Solvent içermeyen bu ürün çabuk kürlenme sayesinde yürünebilir alanlarda hemen kullanım sağlamaktadır. Nano teknoloji özelliği bulunan bu ürün kullanım yapıldığı yerde ek yeri oluşturmadan uygulanabilmektedir.

polyurea nedir

Polyurea Nedir?

Konutlarda su izolasyonu için, ticari mekan ve binalarda her tür alanda kullanılabilmektedir. UV mukavemeti son derece yüksek olan dış etkenlerden en az etkilenen izolasyon malzemesi olarak öne çıkmaktadır. Mobil aracı ile 100Metreyi bulan hortumu ile uygulama yapılacak yerde işlem sağlanır. Yatay yüzlerin tümü ve dikey yüzeylerin hepsinde polyurea kaplama yapılabilmektedir.

Polyurea öncesinde tercih edilen diğer yalıtım ve izolasyon ürünleri ile karşılaştırıldığında yapışma gücü çok daha fazla etkilidir. İşlem sonrasında hemen kullanılması oldukça avantajlıdır. Geçirgenlik yok düzeyindedir. Çünkü polyurea ek yeri oluşturmamaktadır.

Polyurea Kaplama Nedir

Yalıtım ve izolasyon gerekli alanların tümünde en etkili teknolojik gelişmiş izolasyon modelidir. Her tür yapıyı korur. Kısa sürede uygulanır ve fiyat olarak da ekonomiktir. Sürekli farklı yalıtım ve izolasyon yaptırmak yerine bir defa polyurea yaptırın sorundan kalıcı olarak kurtulun.

Neden Polyurea İzolasyon

Detaylı bilgilendirme yaptığımız makalemizden de anlayacağınız gibi son derece güçlü ve en nitelikli izolasyon polyurea'dır. Firmamız tekema izolasyon İstanbul içinde tüm semtlerde her yapı için uygulama yapmaktadır.

Sprey Polyurea Nedir ?

Manuel el desteği ile sürülebilir izolasyon&yalıtım malzemelerin aksine polyurea sprey olarak kullanılmaktadır. Mobil polyruea makinası proje alanına taşınır ve yerinde işlem yapılır. Fırça izi oluşturmaz. Sprey sayesinde gözeneklerde aralık bırakmaz. Hata payı diğer çeşitlere göre yok denecek kadar azdır. Zorlu alanlarda daha fazla kat polyurea yapılabilir.

Zeminlerde kullanılabildiği gibi çatı, depo, tavan, dikey cephe ve her alanda sprey polyurea kullanılabilir. Esneklik ve aşınıma mukavemeti son derece yüksektir. Yeni bir yalıtım ürünü olmayıp ülkemizde 5 yılı aşkın dünya ülkelerinde de yaklaşık 10 yılı aşkın süredir kullanılan bir izolasyon yöntemidir.

sprey polyurea nedir

Polyurea Nasıl Uygulanır?

Polyurea izolasyon nedir sorusuna cevap verirken mobil araçtan satır içinde bahsetmiştir. Bu mobil polyurea aracı yüksek sıcaklılarda hammaddeyi ısıtır. Yüksek basınçlı şekilde cihaz içinde hazır kullanıma getirir. Uygulamasının yapılması için deneyim ve bilgi gerekir. Herkes bu cihazı kullanamaz. Minimum 3 aylık bir ön eğitim gerekmektedir. Mobil makina ayarlarının standartlar dahilinde yapılması gerekir.

Sprey tabancası ile haznede olan polyurea püskürtülerek uygulanır. Makineyi ve sprey tabancayı kullanacak ilgili personel koruma ekipmanı takması ve kullanması gerekir. Kimyasal bir ürün olduğu için iş güvenliği kesinlikle doğru alınmalıdır. Tekema İzolasyon firmamızdaki tüm personelimiz polyurea için özel eğitim almıştır. Her işimizde iş gündeliği kuralları çerçevesinde işçilik sağlarız.

polyurea nasıl uygulanır

Polyurea İzolasyon Nerelerde Kullanılır?

Düz zemin ve dikey cephelerin hepsinde polyurea izolasyon yapılabilmektedir. Aşağıdaki listede firmamız tarafından eç çok talep gören bazı kullanım alanlarını listeledik. Bunlarda dışında da bir çok yerde polyurea kaplama yapılabilmektedir. Lütfen projenizin özelliğine göre hizmet alım öncesinde ekibimizle görüşünüz.

Polyurea kullanım uzun yıllar yalıtıma çözüm sağlayın

polyurea su yalıtımı nedir

Polyurea Su yalıtımı Nedir?

Su yalıtımı eskiden beri yapıların, binanın ve betonun düşmanıdır. Şimdiye kadar denenmiş bir çok farklı türde yalıtım bulunmaktadır. Su bir çok madde üzerinde etkili olup zamanla mutlaka sızacak ve akacak yer bulmaktadır. Konut yaşam alanları ıslak zeminlerde alt kata sızmalarda su izolasyonu eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Teraslarda yine yağmur suları neden ile su sızıntıları sıkça görülür. Tüm bu su yalıtım sorunları için en mukavemetli etkili çözüm polyurea izolasyon kaplamadır. Çünkü denenmiş bir malzememi tekrar denemenin hiç bir faydası olmayacaktır. Sizlerde daha önce polyurea denemediyseniz mutlaka denemelisiniz.

  • Polyurea kısa sürede uygulanması ile zamandan tasarruf edersiniz
  • Diğer muadil çeşitlere göre çok daha dayanımı yüksek ve uzun soluklu yalıtım sağlar.
  • Paslanma, sızıntı ve aşınmaya karşı dirençlidir.
  • Yırtılma, kırılma ve kopma sorunları bulunmaz
  • Sürtünmeye ve fiziksel darbelere karşı güçlü yapısı vardır.
  • Ek yer bulunmadığından su geçirmez

Polyurea izolasyon nedir yazımız hakkında soru görüş ve yorumlarınızı bizlere iletebilirsiniz. İstanbul tekema izolasyon firmamız her tür desteği tüm müşterilerine eksiksiz olarak sağlamaktadır.

Polyurea Fiyat Teklifi Alın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.