Polyurea kaplama nedir?

Polyurea kaplama nedir?

Yapısal alanlarda ağırlıkla kullanılan, sertleştirici ve poliol karışımı ile meydana gelen kaplama malzemesidir. Polyurea yapılacak zeminde yada alanda istenilen kalınlıkta yapılabilmektedir. Kalitesinin anlaşılması ve etkisinin doğru olması için sprey yöntem ile uygulanmalı eğer imkan yoksa fırça ile kullanılmalıdır. Firmamız önerisi sorunsuz ve sonradan aynı yerden izolasyon hatası almamak için sprey olarak uygulanması yönündedir.

Polyurea Türkiye kullanımı 5 yılı aşmıştır. Bundan önceki izolasyon ve yalıtım malzemelerine kıyasla etkisi bariz daha fazla ve kalıcıdır. Konutlarda, yaşam alanlarında, sanayi yapılarında ve bir çok endüstride kullanılmaktadır. Sağlığa zararlı bir yönü bulunmamaktadır.

Sprey Polyurea Kaplama Nedir? 

Yukarıda bahsettiğimiz gibi ürünün sadece sprey olarak uygulanan yöntemidir. Dünyada farklı ülkelerde kendin yap Polyurea ürünleri bulunmakla beraber kimi yerlerde fırça yardımı ile yapılmaktadır. Doğru yöntemi izolasyonun yapılacağı yere mobil makine karıştıcı getirilir. İşçilik hizmeti veren personel koruma tulumunu giyer ve sprey tabancası ile polyureayı uygulamaya başlar. Püskürtme Sprey yöntem sayesinde malzeme eşit oranda alana yayılır ve gözenek oluşturmaz ayrıca ek yeri de yapmaz.

A componentI ve B componentI iki farklı bileşene sahip olan bu ürün solvent ve uçucu madde bulundurmaz. Her tür zeminde uygulanabilir. Açık alan veya kapalı alan farketmeksizin rahatlıkla tutuculuk sağlar ve hızlı kürlenir.

Sprey Polyurea nedir

Neden Polyurea Kaplama Kullanılmalıdır?

Diğer muhtelif izolasyon ve yalıtım malzemelerine göre fazlasıyla artı yönleri bulunmaktadır. Polyurea’nın kullanım avantajlarından bazılarını sizler için sıraladık.

  1. Yatay zemin ve dikey yüzeyler için uygulanabilir bir malzemedir
  2. Çabuk kürlenir ve işlemden 10 dakika sonra alanı kullanım imkanı verir
  3. Ek yer oluşturmadığından dolayı çatlak oluşturmaz ve su sızıntıları engeller
  4. %400 oranında bir esneklik sağlaması ile bu alandaki en güçlü malzemedir
  5. Güneş UV ışınlarına karşı en dayanıklı malzemedir
  6. Dekoratif olması için farklı renk seçeneklerinde uygulanabilmektedir

Mobil Polyurea kaplama nedir?

Polyurea araştırması yaptığınızda Mobil ekipman veya makina tabirine sıkça denk geleceksiniz. Hafif büyük metrajlı alanlarda bu ürün yapılırken karışımın elde edilebilmesi için mobil cihazlarında alanda bulunması gerekmektedir. Mobil ekipmanlar genelde her izolasyon firmasında bulunmaz. Makinanın yüksek maliyeti nedeni ile farklı yöntemlerle uygulama yapmaya çalışanlara denk gelebilirsiniz. Eğer izolasyonu zor ve zahmetli bir bölge ise bu detaya dikkat ediniz.

Tekema polyurea izolasyon firmamızın kendine ait mobil ekipmanları bulunmaktadır. Her tür işinizde makinamız uygulama adresine getirilmektedir. Aracı firma veya farklı tekniklerle polyurea yapmayız.

Mobil Polyurea kaplama nedir?

Polyurea Kaplama Yekpare İzolasyon Nedir?

Bir çok izolasyon kaplama ürünü büyük metrajlı alanlarda kısım kısım uygulanmak zorunda kalır. Bunun sonucunda da ek yerleri oluşur. Sonrasında bu ek yerleri her ne kapatılmaya çalışılsa da zamanla aşınır ve sızıntılara neden olur. Gezilebilir zeminlerde yekpare yani tek parça izolasyon mutlaka yapılmalıdır. Polyurea sizlere bu imlanı vermektedir. Hem istenilen kalınlıkta yapılabildiği gibi hemde tek parça şeklinde zemine uygulanır.

Polyurea kaplama nedir? sorunuza yeterli cevapları verdiğimizi düşünsekte kullanıcı deneyimlerine göz atmadan karar vermeyiniz. Evinde yada ticari mülkünde bu ürünü kullanıpta pişman olan yada aynı sorunları tekrar yaşanları bulmak oldukça zordur. En fazla yanlış işçilik yada ürünü sürme yöntemlerle uygulayanlarda olabilir.

Polyurea Kaplama Fiyatları Nedir?

Ürün her ne kadar en gelişmiş izolasyon malzemesi olsa da fiyatları göze alındığında etkisi olmayan bir üründen biraz fazladır. Yıllarca aynı yere birden fazla izolasyon yaptırmak yerine bir kere Polyurea kaplama yaptırmanız yeterli olacaktır. Hem size ekonomik yönden avantaj sağlarken hemde konfor bakımından maksimum katkı verecektir. Polyurea için fiyatların netlik kazanması için ne tür bir zeminde yapılacağı, metrekaresinin ne olduğu ve kalınlığının ne olacağı önemlidir.

Firmamız İstanbul içinde bir çok ilçede yerinde ücretsiz keşif hizmeti vermektedir. Adrese gelip izolasyon yaptırmak istediğiniz yeri görüyor ve çözüm üretiyoruz. Hem sizlere gerekli önerileri yapıyor hemde alan göre fiyat teklifimizi hemen sizlere veriyoruz.

Yapıların daha uzun ömürlü olması, korozyon, rutubet ve nem ve çeşitli su kaçaklarına maruz kalmaması için mutlaka POLYUREA kullanın. Polyurea kaplama nedir? yazınızda sizlere ürün hakkında her tür detayı vermeye çalıştık. Cevap veremediğimiz eksik kaldığımız noktalar için mutlaka uzmanımızla irtibata kurarak aklınızaki tüm sorulara yanıt alınız. Kaliteli işçilik ve uygun fiyatlarla Tekema sizlere yeter.

Bir önceki yazımız olan İzolasyon Çeşitleri Nelerdir ? Yalıtım Çeşitleri Hangileridir ? başlıklı makalemizde izolasyon ve izolasyon çeşitleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.