Polyurea Nasıl Uygulanır

Polyurea Nasıl Uygulanır?

Polyruea izolasyon uygulanmadan önce zemin düzenlemesi yapılası gerekir. Polyurea nasıl uygulanır? Uygulama öncesinde zemin için bu işlem için üretilen özel astarlama işlemi yapılmalıdır. Yapılacak izolasyonun kalitesini ve randımanını arttırmak için atılacak olan astarın kuruma işlemi bittikten sonra polyurea uygulamasına geçilmelidir.

Fayans, granit, mermer, şap vb gibi malzemeler zemin de bulunuyor ise astar yerine elmas uç silim makineleri kullanılabilir. Tekema izolasyon olarak tüm polyurea izolasyon işlemleri öncesinde mutlaka zeminin özellikleri ve zemin etüdü yapılmaktadır.

içindekiler:

Polyurea İzolasyon Nasıl Yapılmalı?

Polyurea izolasyon nasıl uygulanır? yada Polyurea ne kalınlıkta olaması gerekiyor merak ediyorsanız standart 2mm kalınlıkta polyurea izolasyon yapılır. Püskürtme işlevi gören sprey tabanca malzemenin eşit olarak yayılması, dağılması ve pürüzsüz bir izolasyon çalışması için gereklidir. Polyurea firmalarında genelde mobil polyurea aracı bulunur ve ortalama 100 metreye kadar uzatılabilen hortumu ile uygulama yapılacak alana rahatlıkla ulaşması sağlanır.

Polyurea izolasyon işlemi tamamen kimyasal bir madde olmasından ötürü çalışma yapan kişilerin tam donanımlı koruyucu ekipmanlı olarak iş güvenliğini alınması gerekir. Tekema izolasyon olarak polyurea yapan tüm personellerimiz gerekli koruma tulumları, oksijen maskeleri ve gerekli tüm ekipman bulunur.

Polyurea İşlemi Sonra Ne Zaman Kullanılır?

Tekema izolasyon firmamız Polyurea işçiliği konusunda ülkemizin önde gelen firmalarından biri olmaktadır. İşinde oldukça deneyimli ve teknolojik cihazlar ile günde 1000 m2 ve üzeri alanlarda polyurea uygulaması yapılmaktadır. İşinde oldukça tecrübeli firmamız sizlere en doğru bilgilendirmeyi yapacaktır.

Polyurea su yalıtımı için son derece etkili bir malzemedir.

Polyurea uygulaması yapılan bölümde derz boşlukları, çatlaklar, kabarcıklar olmamaktadır. Firmamız tarafından teslim edilen alanlar ortalama 15 dakika sonrasında kullanıma uygun olacaktır. Kullanılacak alanın ölçüsü ve zemin yapısı Polyruea ne kadar fiyatı çıkacağını belirleyicidir.

Polyurea İşlemi Sonra Ne Zaman Kullanılır?

Polyurea Teknik Özellikleri

Polyurea diğer tüm izolasyon çeşitlerine göre en hızlı kuruyan kimyasal olmaktadır. Sadece zemin için değil, polyurea temel perde izolasyonu, polyurea araç kaplama, Polyurea havuz su yalıtımı içinde kullanılabilmektedir. Reçine ve elastomer izosiyanat karıştırıldıktan sonra maddelerin reaksiyonundan ortaya çıkan polyurea aromatik ve alifatik olarak doğada bulunmaktadır.

Polyurea izolasyon püskürtüldükten sonra ortalama 5 saniyede kurur fakat kullanım için ortalama 15 dakika gerekmektedir. Çeşitli kimyasal ve UV ışınlarına karşı dayanımı en yüksek malzemedir. Dekoratif bir izolasyon malzemesi olup son katında renk seçimi yapılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan İzolasyon Nedir? Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir