polyurea sağlıklı mı

Polyurea sağlıklı mı?

Polyurea izolasyon ve yalıtım sağlıklı mı? sorusu merak edilmektedir. Bu ürün herhangi bir gaz salınımı yapmadığından dolayı yapı sahipleri için sağlığa karşı bir zararı olduğu tespit edilmemiş olup sağlıklıdır. Bu kimyasalın uygulamasını yapan kişilerde ise gerekli teçhizat ve özel donanımla yapılması sağlık için önemlidir. Polyurea izolasyon yapılırken koruyucu maske, tulum ve ekipmanla yapılması insan sağlığı açısından önemlidir.

Yapılarda kullanımasında ise kullanan kişilerde oluşmuş herhangi bir sağlık sorunu görülmemiştir. En Sağlıklı izolasyon yalıtım malzemelerinden biridir. Zemilerde kullanılabilir, duvar ve tavan, su deposu, havuz ve daha bir çok alanda güvenle kullanılabilmektedir.

Neden Polyurea Kullanılmalıdır?

Polyurea izolasyonu diğer izolasyon yöntem, teknik ve malzemelerinden ayıran belirgin özellikleri vardır. 40 yılı bulan uzun kullanım süresine sahiptir. -50 derece ile +150 derecede dayanımı bulunur. UYgulama yapıldıktan sonra alan hemen kullanılabilmektedir. Gezilebilir alanlarda izolasyon bitiminden 15-20 dakika içinde gezinme yapılabilir. Üründe gaz veya herhangi farklı bir madde salınımı bulunmaz. UV ışınlarına karşı yüksek dirençli olup dış alanda da rahatlıkla kulanılabilmektedir.

Polyurea izolasyon ile ilk defa tanışanların aklına ilk gelecek sorulardan biri Polyurea sağlıklı mı? sorusudur. Ülkemizdeki kullanım geçmişi 10 yıla yaklaşmış olup bu süre içinde her hangi bir olumsuz durum ve şikayet yaşanmamıştır.

Polyurea Öncesi Hazırlık Aşaması

Her izolasyon malzemesi için polyurea öncesinde de uygulama yapılacak alanın hazırlanması önemlidir. Zemin bakterilerden, tozlardan, kum veya farklı diğer tüm maddelerden arındırılmalıdır. Pürüzsüz ve kusursuz bir POLYUREA yalıtım ve izolasyon için uygulamayı yapacak kişilerin zemin çalışmasını eksiksiz yapması önerilir. Sprey olarak istenilen kalınlık uygulanabilir. Tek renk kısıtlaması bulunmayan bu ürün için farklı renk seçeneleri tercih edilebilir.

Binaların beton sağlığı için izolasyon ve yalıtım oldukça değerlidir. Yapıların uzun ömürlü olması, korozyon, rutubet ve net sorunları yaşamaması için mutlaka izolasyon yaptırınız. Seçeceğiniz izolasyon malzemesi hem sağlıklı hemde yapınızı uzun seneler korusun. Firmamız Tekema İZOLASYON sizlere yaşan alanları ve ticari binalarda en kaliteli çözümleri sağlamaktadır.

Polyurea sağlıklı mı? ve ürün hakkındaki diğer teknik bilgilendirmeler için bizlere ulaşabilir yada yorumlarınızla katkı verebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan İzolasyon Çeşitleri Nelerdir ? Yalıtım Çeşitleri Hangileridir ? başlıklı makalemizde izolasyon ve izolasyon çeşitleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.