Püskürtme izolasyon

Püskürtme izolasyon Püskürtme İzolasyon Fiyatları

Sprey poliüretan köpüğün bir diğer adına Püskürtme izolasyon denir. Poliüretan izolasyon malzemesinin makineler yardımı ile ısıtılarak özel tabanca ile uygulanma işlemidir. Isı, Ses ve Yangın için izolasyon gerekli durumlarda püskürtme izolasyon malzemesi kullanılır. Alternatif izolasyon ürünlerine göre daha etkili aynı zamanda maliyeti daha düşüktür. Ek yeri oluşturmayan püskürtme yöntem geçirgenliği neredeyse yoktur. Bir çok alanda uzun yıllardır kullanılmaktadır.

Tekema izolasyon firması olarak ufak veya büyük bir çok projemizde püskürtme yöntemi kulandık. Tüm yaptığımız işlerin geri dönüşümü en üst düzeyde olmuştur. Yapınız veya özel projeleriniz için işçilik kalitesi yüksek çözümler sunarız. Lütfen bize ulaşınız.

Püskürtme köpük izolasyon

Püskürtme köpük izolasyon

Köpük denince bir çok kişiye tanıdık gelecektir. Dünyada 1800’li yıllara dayanan bir geçmişi vardır. İzolasyon sorunu günümüz problemi değildir. Tarihten beri yapılarda bir çok izolasyon tekniği denenmiştir. Günümüz için hâla yeni malzemeler ve denemeler yapılmaktadır. Püskürtme köpük izolasyon bir çok bileşeni içinde bulundurur ve ek bir malzeme kullanılmasına gerek duymaz. Gelişmiş teknolojiler ve sayısız denemelerle yapılarda en etkili ürün olduğu bilinmektedir.

Püskürtme izolasyon kullanımına sağlık açısından bir zararı görülmemiştir. İnsalar ve çevre içinde bir olumsuzluk teşkil etmez. Ahşap, beton, plastik vb. gibi bir alana tutunma kapasitesi en iyi malzemedir. Isı yalıtımı için piyasada bulabileceğiniz en etkili yöntemdir. Su izolasyonundan ziyade ısı ve ses yalıtımı için düşünülmelidir.

Polyurea püskürtme izolasyon

Polyurea püskürtme izolasyon

Püskürtme izolasyon sadece Polyurea izolasyon değildir. Çünkü farklı bir çok malzemeden püskürtme yalıtım ve izolasyon denenmiştir. Polyurea püskürtme izolasyon ise bunların en yenisi ve en etkilisi olarak tarihe geçmiştir. Polyurea yapı çatı kısımlarında en çok kullanılan malzeme arasında ilk sıralarda yer alır. Ses ve ısı yalıtımı ile birlikte yangın içinde iki tip özelliği bulunur. Yangınla birlikte erimekte olan ürün yangına katkı vermez ve yük sağlamaz. Yangın esnasında ortalama olarak 4 saat direnç sağlaması öne çıkan özelliklerinden biridir.

Püskürtme işlemi ile birlikte ortalama %30 oranında şime yapar. Boşluk oluşmasını engelleyen bu özelliği ile kesintisiz bir kapanma sağlanmış olur. Rutubet ve nem barındırmayan bu ürün ısıyı geç iltir, ısı köprüsü oluşmasınıda engeller.

Püskürtme poliüretan izolasyon

Püskürtme poliüretan izolasyon

Yalıtım ve izolasyonda ek yer isteniyorsa, uzun ömürlü bir kalıcı malzeme tercih edilmek isteniyorsa poliüretan malzeme tercih edilmelidir. Çatı izolasyonu için en büyük katkıyı veren izolasyon & yalıtım malzemesi poliüretan bazlı uygulamalardır. Firmamız Tekema izolasyon tarafından yaşam alanı konut çatılarında, teraslarda, özel proje çatı katlarında en sık yapılan uygulamadır. Isı yalıtımı için Püskürtme izolasyon köpük kullanımını mutlaka deneyin.

Çatı püskürtme izolasyon

Çatı püskürtme izolasyon

Çatı alanlarında izolasyon ve yalıtım denince ilk akla gelecek ürün Polyurea Poliüretan ürünüdür. Çat üst kısımları, görünen ve görünmeyenler alanlarla zeminlerinde kullanılır. Ters tavana sahip bir yapıda kusursuz uygulanır. Atermit çatı ve trapez çatılarda da en iyi sonuç veren yöntemdir. Binanın özellikleri aslında hangi malzemenin daha iyi sonuç vereceğini bizlere gösterse de en iyi alternatif Püskürtme izolasyon yöntemidir. Binanın kaç katlı olduğu, çatı üzerinden hangi malzemelerin kullanılacağı, binanın bulunduğu bölgenin mevsim şartları değerlendirmeye alınmalıdır.

Püskürtme izolasyon m2 fiyatları

Püskürtme izolasyon m2 fiyatları

Bir çok izolasyon yöntemini firmamız kurulduğu andan itibaren kusursuz olarak uyguluyoruz. İzolasyon ve Yalıtım dışında herhangi bir sektörle ilgilenmiyor ve en iyi bildiğimiz işi yapıyoruz. Müşterilerimizden gelen izolasyon taleplerinde ufak veya büyük iş ayırımı yapmadan her müşterimize aynı kalitede hizmet veriyoruz. Ülkemiz genelinde bir çok ticari mekanın, markanın, şirketin, kamusal yerlerin ve bireysel müşterilerimizin işlerini yaptık. İşçilik kalitemizden taviz vermeden en uygun fiyatları sizlere sağladık.

Püskürtme izolasyon fiyatları hakkında sizlere doğru ve net bilgiler vermek isteriz. Bunun için lütfen bizlere ulaşıp yapınız hakkında biraz bilgi veriniz. Sizleri yanıltmamak ve daha sonra farklı fiyatlar ile karşınıza çıkmamak için alan özellikleri, hangi tür malzeme tercih edileceği, ne zaman izolasyon yaptırmak istediğiniz gibi detaylar önemlidir. Firmamız bir çok bölgede deneyimli personelleri ve izolasyon uzmanları ile yerinde ücretsiz keşif ve tespit hizmeti de vermektedir. Vaktiniz müsait ise lütfen bizden keşif için randevu isteyiniz.

Püskürtme izolasyon taleplerinizde sıra ve bekleme olmadan hemen ekiplerimizle iş başı yapabiliyoruz. Konut veya ticari bina farketmeksizin bir kaç gün içinde başlayabiliyoruz. Bu konuda en geniş ekibe sahip izolasyon firmasıyız.

Bir önceki yazımız olan İzolasyon Çeşitleri Nelerdir ? Yalıtım Çeşitleri Hangileridir ? başlıklı makalemizde izolasyon ve izolasyon çeşitleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.