Şap üzeri su izolasyonu

Şap üzeri su izolasyonu açık teras alanlar, balkon, açık ve kapalı otopark gibi bir çok alanda yapılır. Sadece şap örtü ile kaplı alanlarda binanın yapımından sonraki yıllarda çatlaklar oluşur ve su sızacak bir çok çatlak bulur. Elastikiyet gücü %400 olan Polyurea izolasyon ise yıllar geçsede esnekliği sayesinde şap üzerini kaplar ve çatlaklara izin vermediği gibi örtü görevini eksiksiz yerine getirir. Ek yeri bulunmayan polyurea sayesinde şap üzerinden hiç bir şekilde sızma yaşanmaz.

Açıklama

Şap üzeri su izolasyonu ilerde ciddi yalıtım ve yapısal sorun yaşamamak için son derece gereklidir. Yeni nesil inşaat projelerinde yapım aşamasında bu izolasyon yapılmaktadır. Başlarda alınmayan izolasyon önemleri ilerde daha ciddi ekonomik zararlara neden olmaktadır.

Beton özellikli şap atımları başlarda bir sorun teşkil etmesede ileriki yıllarda olumsuz hava koşulları, sıcak ve soğuk hava şartlarında ve binanın tam oturması ile birlikte çatlar ve suya sızabilecek müsait alanlar ortaya çıkarır. Bu sorundan ömürlük kurtulmak istiyorsanız mutlaka Polyurea izolasyon kullanmalısınız. Tekema izolasyon firmamız mobil aracı ile uygulamanın yapılacağı yere gelir ve istenilen kalınlıkta son yılların en iyi ürünü polyureayı hatasız uygular.

Neden Şap Üstü Su İzolasyonu Yaptırmalısınız

Beton zemin veya şap çatlamalara müsaittir ve suyun sızmasına müsait alanlardır. Yapılarda korozyon yaşamak, rutubet, nem, döküntü, sızıntı, su kaçağı olmaması için şap üstü su izolasyonu gereklidir. Sürekli yeniden izolasyon yaptırmak yerine polyurea ile kalıcı çözüm elde edersiniz. Binanızı ilk günkü halinde korursunuz. Bir kere izolasyon sorununu çözerek ileriki yıllarda masrafların önüne geçersiniz.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Şap üzeri su izolasyonu” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.