İzolasyon denince her ne kadar bir çok farklı yöntem akla geliyor olsa da Sprey polyurea izolasyon kadar etkili olması mümkün değildir. Son yılların sadece ülkemizde değil dünyada en iyi izolasyon çözümleri arasında sprey polyurea gelmektedir. Ticari binalarda, konutlarda ve kurumsal binaların tümünde uygulanabilmektedir. İstanbul Tekema izolasyon olarak deneyimli ve uzman kadrolarımızla en etkili sprey izolasyon çözümlerini sizlere sağlamaktayız.

Sprey Polyurea Nedir?

Adından da anlaşılacağı üzere sprey/püskürme yöntemi ile uygulanana izolasyon biçimine sprey polyurea denmektedir. Özel makineler sayesinde kullanılan hammaddenin belirli bir dereceye ulaştırılarak zemin yada farklı yapılacak yerlere uygulanmasıdır. 160-170bar basınçlara kadar ulaşmaktadır. Sprey makinesi ile püskürme yapılarak uygulanması nedeni ile ek yer oluşturmaması ilk akla gelen özelliklerinden biridir. Her ne kadar ülkemizde sprey polyurea son yılların gözde izolasyon uygulaması olsa da dünya genelinde 1990 yıllardan beri kullanılmaktadır. Bu çok komponentli uygulamada kullanılacak hammadde kalitesi önemli olup istenilen kalınlarlarda incelikle alana uygulanabilir durumdadır.

sprey polyurea sprey polyurea

Sprey Polyurea Özellikleri

Ürünün bir çok farklı avantajı ve özelliği bulunmaktadır. İşleme başlanıldığı andan itibaren katalizör olmadan hızlı bir şekilde reaksiyon almaktadır. Son derece esnek bir izolasyon malzemesi olup bir çok emin ve alanda kullanımı mümkündür. Yapılardaki korozyonlara karşı dayanım gücü en yüksek malzemelerden biridir. Geçirgenliği son derece az olup olumsuz hava koşulları ile kolayca başa çıkmaktadır. Yağmur suları, tuzlu su, güneş ışınlarına kardı sayanımı oldukça fazladır. Asit ve benzeri farklı kimyasallara karşı mukavemet gücü de yüksektir. Alanda kullanılan ağır yüklere karşıda diğer muadil çözümlere karşı oldukça dayanıklıdır. Sprey polyurea ek yeri oluşturmadan yekpare görünüm sunması ile oldukça fazla tercih ve ilgi görmektedir.